Mano darbų katalogas

Megztos kelnytės vaikui
Šiltos kelnytės su petnešėlėmis mano pirmagimiui. Labai patogios tuo atžvilgiu, kad nebereikia mauti kojinių, kurios, įprastai, greitai pametamos arba tiesiog numaunamos.
Priekį dekoravau sagutėmis. Dizainą kūriau pati, bet tai buvo tuomet, kai apie mezgimo blogą dar negalvojau, tad ir schemos ar mezgimo aprašymo nėra. Tikiu, kad patyrusi mezgėja, gali numegzti ir iš nuotraukos.Riešinės su pyne.
Juodos riešinės su pyne. Greitas mezgimo projektas. Visada žvalgydavausi parduotuvėje į riešines, bet nepirkdavau, sakydama sau, kad galiu ir pati nusimegzti. Atėjus  laisvesnei dienai, taip ir padariau. Rinkausi juodą spalvą, kad tiktų prie kelių mano outfitų. Riešinės - be galo patogu auginančioms vaikus, ir stumdančioms vežimėlį. Planuoju numegzti dar vieną modelį, kurį nusižiūrėjau interneto platybėse.Du megztukai
Du megztukai mano vyrams. Dabar jau reikėtų trijų :). Visada turėjau svajonę, savo vyrus papuošti savo megztais, tokio paties modelio, megztukais. Manau, kad mano projektas pavyko, nes abu jie juos nešiojo su šypsena. Siūlai turi šiek tiek vilnos, tad jais pasipuošdavo šaltesnėmis dienomis. Dabar turiu viziją numegzti tris vienodus megztukus, kuriuose gražiai žaistų keli siūlų atspalviai.


Užmaunamas šalikas vaikui
Užmaunamas šalikas. Idėja numegzti tokį paprastutį šaliką kilo tuomet, kai norėjau, jog sūnus pats savarankiškai apsirengtų eidamas į lauką. O ir šildo jis, ne tik kaklą. bet ir pečius, puikiai priglunda, tad galima vilkėti po striuke.
Šalikas megztas ripso raštu. Susiūtas iš dviejų gabalų. Labai paprastas ir praktiškas projektas, nereikalaujantis daug laiko ar atidaus skaičiavimo. Galima, žinoma, ir paįvairinti, viduryje ar galuose išmegzti pynę ar kokį kitokį raštą.


Megzta nykštuko kepurė
Nykštuko kepurytė. Trijų spalvų, su dvigubu krašteliu ir dideliu bumbulu. Kepurė labai gerai tamposi, tad tinka įvairios apimties galvytėms, gerai priglunda. Sūnui tai buvo pirma kepurė su bumbulu, tad užsidėjęs negalėjo liautis sukioti galvos ir juoktis bumbului atsitrenkus į veidą.
Toks kepurės modelis, manau, galimas ne tik vaikui, bet ir suaugusiam ar paaugliui. Tereikia uždėti daugiau akių ir pasirinkti norimos spalvos siūlus.


Raudona megzta kepurė
Moteriška kepurė, dekoruota vyšnių kekėmis. Interneto platybėse radau šį nuostabų vyšnių raštą ir norėjau jį išmėginti. Manau, puikiai tinka kepurės dekoracijai.
Kepurės raštelis, kad nesiriestų, megztas ripso raštu, pagrindas - lygiuoju (gerosiomis akimis). Siaurinti pradėta numezgus daugiau nei pusę kepurės.


Raudona kepurė su trim drugeliais. Beveik analogiškas modelis, kaip ir su vyšniomis. Tik vyšnias čia pakeičia drugeliai, o kūno spalvos siūlai pakeisti raudonais.
Labai gražiai dera prie tamsių plaukų ar tamsios aprangos. Puiki dovana mėgstančioms drugelius. Toks vasariškas motyvas gražiai atrodytų tiek gelsvų, baltų, rausvų siūlų fone.


Liemenė su rombais
Liemenė su rombais. Ryškiaspalvė liemenė mano sūnui labai patiko. Visuomet norėdavo, kad ją apvilkčiau. Tokia sūnaus meilė mano megztam rūbui - geriausias mano darbo įvertinimas.
Retai mezgu spalvinius raštus, bet šis projektas man patiko. Juodas linijas išsiuvinėjau jau numezgus liemenę. Nežinau kodėl, bet liemenė su rombais - man vyriškumo simbolis :).Skraistė megzta virbalais su viela
Trikampė skraistė. Labai paprastas modelis, kurį mezgiau su angoriniais siūlais ir virbalais su viela. Kadangi niekaip negaliu išsiskirti su savo mylimu pilku paltu, tad ir šalikėlį ne vieną nusimezgiau būtent pilkos spalvos.
Mezgiau paprastu ripso rašteliu. Tiesiog norėjau išbandyti, kaip mezgama trikampė skara, nes anksčiau nebuvau mezgusi tokio modelio. Man visuomet patinka išbandyti naują raštą, mezgimo būdą, visaip kaip praplėsti mezgimo žinių bagažą.
Trumpo megztuko modelis
Bolero su kasomis. Pečius dengiantis trumpas megztukas. Apačioje galima vilkėti palaidinę su petnešėlėmis. Aš dažnai jį užsidėdavau prie džinsų. Gan neįprastas modelis, bet visai patogus.
Ten kur matote kasas, ten buvo neišmegztos akys, kurios vėliau surenkamos ir supinamos į kasą vąšeliu. Taigi, kad šis projektas įgautų planuotą pavidalą prireikė panaudoti, kaip aš vadinu, virbalų brolį - vąšelį.Megztas gaubtas su pynėmis
Baltas pyniuotas gaubtas. Šį gaubtą mezgiau gan platų, kad galėčiau dėvėti ir kaip šaliką ant kaklo, ir vietoj kepurės užsimauti papūtus stipresniam vėjui ar suspaudus šaltukui.
Gaubtas mezgiau dviem tradiciniais virbalais, paskui susiuvau galus. Norint, kad pynės būtų vertikalios, ir nebūtų siuvimo žymės, galima megzti ir virbalais su viela.Galvos juosta su sagomis
Megzta galvos juosta. Nesudėtingas galvos apdangalo projektas. Numegzti šiai juostai neprireiks net 50 g. siūlų kamuolėlio. Aš dekoravau dviem deimanto formos sagomis,
Man patinka užsidėti galvos juostą, kai esu susirišusi taip vadinamą "arklio uodegėlę". Megztų galvos juostų pavyzdžių tikrai daug interneto platybėse, galima lengvai rasti sau patinkantį modelį arba pasisėmus idėjų susikurti savo originalų variantą.Putlus megztas šalikas
Šalikas Pūkas, Galiu drąsiai teigti, kad šis šalikas - bene pats populiariausias mezginys iš mano katalogo. Sulaukiu ir daug pagyrų ir daug klausimų, kaip gi jis numegztas.
Šis raštas tikrai netradicinis, tiek savo išvaizda, tiek mezgimo būdu. Paltai, megztukai, numegzti šiuo raštu, tikrai atrodo įspūdingai.Surišama galvos juosta. Pasirinkau siūlus ir raštą, kurie nelinkę temptis. Tad bijodama, kad juosta neatitiks mano galvos apimties, tiesiog vietoj to, kad susiūčiau, pasirinkau kitą sprendimą - raištelius.
Galvos juostos kraštelius papuošiau susivijusia pynute dėl dviejų priežasčių: kad krašteliai nesiriestų, ir dėl grožio.

Megzta vaiko kepurėKepurė su charakteriu. Šis dizainas - ne mano kurtas, rastas visagaliame internete. Komentarų ši kepurė susilaukė įvairių: vieniems ji gladiatoriaus kepurė, kitiems Egipto dievų ir pan. :)
Kepurę megzti buvo gan įdomu. Ji susideda iš trijų dalių ir atskirai vąšelių išnertų raištelių. Manau, kad šią kepurė galima net užsidėti įvairiuose spektakliuose, įkūnijant, pavyzdžiui, Vikingo vaidmenį.


Megztukas su daug pynių.
Megztukas kantrioms rankoms. Tikrai taip, šį megztuką numegzti prireikė daug laiko, skaičiavimų ir kantrybės, bet, manau, kad rezultatas pateisina visas mezgimui skirtas minutes.
 Šio megztuko modelį sukūriau pati, sulipdydama mėgstamas detales, akcentus. Mezgiau šiek tiek didesnį, kadangi sūnus tokiame amžiuje auga labai greitai, tad norėjosi, kad megztuką užsivilktų nors porą sezonų.
Siūlų sudėtyje yra vilnos, tad puikiai tiko šaltomis dienomis. Megztuko rankovės megztos reglanu nuo apačios. Ši dalis tikriausiai ir užėmė daugiausiai laiko, skirto skaičiavimui.
Megztuko kaklui, susegimui, ir alkūnių papuošimui pasirinkau tos pačios sudėties, bet tamsesnius, rudus siūlus, kurie, manau, puikiai dera, ir suteikia megztukui tam tikro žavesio.
Ir keletas virbalų brolio - vąšelio pagalba nunertų projektų nuotraukų.
Krokodilo kepurė
Nertas spalvotas gaidelis
Nertas megztukas

Mėlyna kepurytė
Mylimiausias Trolis Mumis


Mažas kiškutis


Nerta pintinė